Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babiš má pravdu

20. 01. 2018 14:52:56
Premiér Babiš měl pravdu, když prohlásil, že žijeme v zemi, kde se dá objednat stíhání i uvěznění lidí. Otázkou je, co proti tomu udělal a udělá.

Nejvyšší státní zástupce Zeman se ohradil s tím, ať mu sdělí nějaký případ a on se jím bude zabývat. O níže popsaných věcech nejspíš ví a asi je i kryje.

Politická zakázka

Ministr spravedlnosti Pospíšil (tehdy ODS) se svojí poradkyní JUDr. L.Bradáčovou rozjeli akci na diskreditaci ČSSD přes jejich hetmany. Cílem této provokační akce jsem měl být mimo jiné i já, jako otravný kritik vlády. Tuto informaci mi sdělila bývalá nejvyšší státní zástupkyně M.Benešová během okresní konference ČSSD v Kladně. Jejím zdrojem měli být pracovníci z ústeckého státního zastupitelství.

Doma se dohodli jak na to

JUDr. L.Bradáčová se svým tehdejším i nynějším blízkým přítelem Petrem Vincenzem, podplukovníkem z ústecké expozitury Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, tak rozjeli hru s cílem mně „udělat“. Středočeský kraj tehdy připravoval větší zakázku na rekonstrukci Buštěhradského zámku na Kladensku.

Soukromé očko

Policista Vincenz poslal svého kamaráda, bývalého policistu Gregora z Kladenska, aby o věci zjistil nějaké informace. Tento soukromý detektiv znal jistého ing. Procházku také z Kladenska, který dlouhodobě zajišťoval vypracování projektu rekonstrukce zámku pro město Buštěhrad. Ten mu řekl, že okolo zakázky dlouhodobě krouží podnikatelka Salačová z Kladenska, která má dobré kontakty na dr.Pancovou a dr.Kotta z Kladenské nemocnice, kteří znají i hejtmana.

Sepiš to a hned mi to pošli zpět

L.Bradáčová domluvila soukromému detektivovi z Kladna audienci v Brně u prvního náměstka nejvyššího státního zástupce pana JUDr. Sříže. Pan náměstek Stříž zapsal pár nekonkrétních vět, které mu řekl detektiv Gregor. Obsah sdělení byl, že se připravuje zakázka na rekonstrukci Buštěhradského zámku, o zakázku má zájem podnikatelka Salačová a mají z ní jít nějaké peníze možná pro ČSSD, nejspíš to domlouvá ředitelka kladenské nemocnice a asi o tom ví i hejtman. Gregor neřekne od koho to slyšel, posléze u soudu vypoví, že dotyčného neznal a neví o koho šlo. Nic dalšího k věci neví.

Důvěra

Náměstek Stříž má s L.Bradáčovou domluveno, že obratem oznámení pošle k ní do Ústí, i když s Ústeckým krajem nemá věc nic společného a je tím porušen zákonný princip místní příslušnosti. Toto řekl pan dr.Stříž svému bývalému spolužákovi z právnické fakulty, když se ho posléze ptal, proč věc poslal zrovna do Ústí. Okamžitě jsou nasazovány odposlechy a je připravována provokace. Věc je nazvána Důvěra, neboť vyjma Pospíšila, L.Bradáčové, jejího druha Vincenze a jeho dvojčlenné skupiny o akci nemá nikdo vědět.

Dostaňte ho za každou cenu

Utajenému týmu se nedostává dostatečné technické podpory od útvaru speciálních činností (instalace odposlechů), který vede souputník ministra Kubiceho (ODS) pan Altner. Proto se za ním vydává Vincenzův tým a řekne mu, že tady jde o Ratha, který má být po vítězství ČSSD ministrem vnitra. Altner jim okamžitě vyhoví. Rath, tvrdý kritik Kubiceho a jeho metod, musí zmizet. O schůzce s Altnerem jsem se dozvěděl od redaktora R.Kedroně.

UFO miliony

Pak už stačilo vykonstruovat příběh korupce, na jeho podporu vhodně poskládat slova a věty z půlročních odposlechů kde koho, nevhodné pasáže odstranit, jako tu, když je předávána krabice s vínem a ne s penězi. Doposud je obestřeno tajemstvím, jak se dostaly peníze do krabice místo vína. Ing. Salačová tvrdí, že je tam nedala a neví, co bylo v krabici. Odposlechy z místa předání krabice dr.Pancové o předání peněz nevypovídají nic. Odposlechy z předání krabice s vínem Rathovi svědčí o darování vína. Peníze nikomu nechybí, zakázka ještě nezačala a kraj nezaplatil ani korunu. V účetnictví ing.Salačové a Konstruktivy nescházejí. Nejspíš přilétly z vesmíru.

Přivezený soudce

První jednání soudu o vazbě zinscenovala L.Bradáčová přímo v budově policie v Praze. Přivezla si tam svého soudce až z Ústecka a celé zasedání fakticky řídila ona. Když soudce zaváhal, tak ho napomínala a on jako ustrašený žáček poslouchal. Připomínalo to spíš grotesku než soud. Pak následovalo téměř rok a půl trvající vězení, zcela zbytečné, mající za cíl mně znemožnit účast na jednáních poslanecké sněmovny, abych nemohl kritizovat vládu. Neoprávněnou délku vazby nakonec uznal i ústavní soud.

Vybrat spolehlivého

Pak ještě bylo potřeba vybrat dalšího spolehlivého soudce. Na Krajský soud v Praze přijali na stáž Mgr. R. Pacovského z okresního soudu. Na rozhodnou dobu vyřadili princip náhodného výběru soudce tím, že po určené období byl jediným soudcem, který tento typ kaus na Krajském soudu řešil. Za správné rozhodování byl stážista z okresu odměněn definitivou u Krajského soudu. Zajímavý je i příběh, jak ministr Pelikán ovlivnil rozhodnutí Nejvyššího soudu v můj neprospěch, ale o tom až někdy příště.

Bezpečností divize Penty

Pro všechny popsané věci existují důkazy ve formě konkrétních svědků a listin. Například hodně věcí na sebe měl říci sám pan Vincenz lidem z vrchlabské nemocnice. Jako bezpečností ředitel Penty v ní celkem často pobýval a jak jsem pochopil, tak se rád chlubí, zvláště když chce zapůsobit na mladé slečny. Myslíte si, že to bude nejvyššího státního zástupce Zemana zajímat a nařídí vyšetřování? Navíc nejde vůbec o ojedinělý případ. Dlouhý seznam začíná někde u doktora Uzunoglu přes bývalého ministra financí Svobodu a Snopkovou, primátora Wolfa, podnikatele Zadeha až k neoblíbenému Dalíkovi s Nečasovou. Otevřete oči a přiznejte si pravdu.

Autor: David Rath | sobota 20.1.2018 14:52 | karma článku: 28.88 | přečteno: 1639x


Další články blogera

David Rath

Makáme!

Babišova vláda spravuje zemi již skoro 200 dnů. Před tím ovládali 4 roky klíčové resorty jakými jsou třeba finance, spravedlnost nebo místní rozvoj. Když někdo skutečně maká, jsou vidět výsledky.

23.6.2018 v 10:15 | Karma článku: 24.16 | Přečteno: 1098 | Diskuse

David Rath

Likvidátoři ČSSD

Sociální demokraté se rozhodnou, zda chtějí být ve vládě s Andrejem Babišem. Současně není vůbec jasné, zda tato vláda získá důvěru, protože třetí partner koalice - komunisté, nechtějí podpořit rozšíření vojenských misí.

21.5.2018 v 8:59 | Karma článku: 24.55 | Přečteno: 1004 | Diskuse

David Rath

„Strejda“ Babiš a nahá oběť

Z jednání - nejednání o nové vládě je čím dál tím parnější, že je úplně jedno, zda v ní bude sedět někdo za ČSSD nebo půjde čistě o anonisty. Babišovi lidé to budou tak jako tak.

28.3.2018 v 22:33 | Karma článku: 20.60 | Přečteno: 808 | Diskuse

David Rath

Kdo nás léčí?

Jeden by čekal, že média mainstreamu se budou převážně zabývat zásadními otázkami. Je něco důležitějšího než zachování života, zdraví a kvality života? Těžko, ale přesto se klíčovým problémům věnuje prostor zcela miniaturní.

14.3.2018 v 17:31 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 583 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Luděk Niedermayer

S Andrejem Babišem do pekel...

Premiér Babiš nepochopil, nebo nechce pochopit, jaký problém se ve Středozemním moři odehrává a jak fungují evropské zákony.

16.7.2018 v 10:43 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 624 | Diskuse

Jan Bartoň

Noční můra špiček EU – Donald Trump

Nejen američtí Demokraté, ale dnes již špičky EU zažili, jak obtížné je jednat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Viní ho z „chaotičnosti“ jeho politiky. Opravdu je tak chaotická?

16.7.2018 v 8:00 | Karma článku: 26.72 | Přečteno: 539 | Diskuse

Libor Čermák

Raději budu žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře

Pražská kavárna obviňuje našeho p. prezidenta za to, že prý rozděluje národ. Hm, zajímavá myšlenka. Ale já se ptám, jak by ten náš stát měl vypadat, aby nebyl rozdělený? Jediné, kde je rozdělení národa protizákonné je, diktatura.

16.7.2018 v 7:13 | Karma článku: 41.11 | Přečteno: 1750 |

Ondřej Šebesta

Bartolomějská noc

Jenže velkouzenář Bureš žádným nováčkem na politické scéně není – on je spíš novičokem naší politiky. Jeho bezcharakterní jednání je v tuzemsku notoricky známo - všichni dávno vědí, že král je nahý.

16.7.2018 v 7:00 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 349 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Svět to vidí, a zatímco Palestinci ničí Izrael, svět mlčí

Během posledních 4 měsíců protestů takzvaného pochodu návratu Palestinci v Gaze pod vedením Hamasu již napadli a ničí Izrael mnoha různými způsoby.

16.7.2018 v 6:55 | Karma článku: 32.14 | Přečteno: 630 | Diskuse
Počet článků 138 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2965
Lékař
Najdete na iDNES.cz