Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babiš má pravdu

20. 01. 2018 14:52:56
Premiér Babiš měl pravdu, když prohlásil, že žijeme v zemi, kde se dá objednat stíhání i uvěznění lidí. Otázkou je, co proti tomu udělal a udělá.

Nejvyšší státní zástupce Zeman se ohradil s tím, ať mu sdělí nějaký případ a on se jím bude zabývat. O níže popsaných věcech nejspíš ví a asi je i kryje.

Politická zakázka

Ministr spravedlnosti Pospíšil (tehdy ODS) se svojí poradkyní JUDr. L.Bradáčovou rozjeli akci na diskreditaci ČSSD přes jejich hetmany. Cílem této provokační akce jsem měl být mimo jiné i já, jako otravný kritik vlády. Tuto informaci mi sdělila bývalá nejvyšší státní zástupkyně M.Benešová během okresní konference ČSSD v Kladně. Jejím zdrojem měli být pracovníci z ústeckého státního zastupitelství.

Doma se dohodli jak na to

JUDr. L.Bradáčová se svým tehdejším i nynějším blízkým přítelem Petrem Vincenzem, podplukovníkem z ústecké expozitury Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality, tak rozjeli hru s cílem mně „udělat“. Středočeský kraj tehdy připravoval větší zakázku na rekonstrukci Buštěhradského zámku na Kladensku.

Soukromé očko

Policista Vincenz poslal svého kamaráda, bývalého policistu Gregora z Kladenska, aby o věci zjistil nějaké informace. Tento soukromý detektiv znal jistého ing. Procházku také z Kladenska, který dlouhodobě zajišťoval vypracování projektu rekonstrukce zámku pro město Buštěhrad. Ten mu řekl, že okolo zakázky dlouhodobě krouží podnikatelka Salačová z Kladenska, která má dobré kontakty na dr.Pancovou a dr.Kotta z Kladenské nemocnice, kteří znají i hejtmana.

Sepiš to a hned mi to pošli zpět

L.Bradáčová domluvila soukromému detektivovi z Kladna audienci v Brně u prvního náměstka nejvyššího státního zástupce pana JUDr. Sříže. Pan náměstek Stříž zapsal pár nekonkrétních vět, které mu řekl detektiv Gregor. Obsah sdělení byl, že se připravuje zakázka na rekonstrukci Buštěhradského zámku, o zakázku má zájem podnikatelka Salačová a mají z ní jít nějaké peníze možná pro ČSSD, nejspíš to domlouvá ředitelka kladenské nemocnice a asi o tom ví i hejtman. Gregor neřekne od koho to slyšel, posléze u soudu vypoví, že dotyčného neznal a neví o koho šlo. Nic dalšího k věci neví.

Důvěra

Náměstek Stříž má s L.Bradáčovou domluveno, že obratem oznámení pošle k ní do Ústí, i když s Ústeckým krajem nemá věc nic společného a je tím porušen zákonný princip místní příslušnosti. Toto řekl pan dr.Stříž svému bývalému spolužákovi z právnické fakulty, když se ho posléze ptal, proč věc poslal zrovna do Ústí. Okamžitě jsou nasazovány odposlechy a je připravována provokace. Věc je nazvána Důvěra, neboť vyjma Pospíšila, L.Bradáčové, jejího druha Vincenze a jeho dvojčlenné skupiny o akci nemá nikdo vědět.

Dostaňte ho za každou cenu

Utajenému týmu se nedostává dostatečné technické podpory od útvaru speciálních činností (instalace odposlechů), který vede souputník ministra Kubiceho (ODS) pan Altner. Proto se za ním vydává Vincenzův tým a řekne mu, že tady jde o Ratha, který má být po vítězství ČSSD ministrem vnitra. Altner jim okamžitě vyhoví. Rath, tvrdý kritik Kubiceho a jeho metod, musí zmizet. O schůzce s Altnerem jsem se dozvěděl od redaktora R.Kedroně.

UFO miliony

Pak už stačilo vykonstruovat příběh korupce, na jeho podporu vhodně poskládat slova a věty z půlročních odposlechů kde koho, nevhodné pasáže odstranit, jako tu, když je předávána krabice s vínem a ne s penězi. Doposud je obestřeno tajemstvím, jak se dostaly peníze do krabice místo vína. Ing. Salačová tvrdí, že je tam nedala a neví, co bylo v krabici. Odposlechy z místa předání krabice dr.Pancové o předání peněz nevypovídají nic. Odposlechy z předání krabice s vínem Rathovi svědčí o darování vína. Peníze nikomu nechybí, zakázka ještě nezačala a kraj nezaplatil ani korunu. V účetnictví ing.Salačové a Konstruktivy nescházejí. Nejspíš přilétly z vesmíru.

Přivezený soudce

První jednání soudu o vazbě zinscenovala L.Bradáčová přímo v budově policie v Praze. Přivezla si tam svého soudce až z Ústecka a celé zasedání fakticky řídila ona. Když soudce zaváhal, tak ho napomínala a on jako ustrašený žáček poslouchal. Připomínalo to spíš grotesku než soud. Pak následovalo téměř rok a půl trvající vězení, zcela zbytečné, mající za cíl mně znemožnit účast na jednáních poslanecké sněmovny, abych nemohl kritizovat vládu. Neoprávněnou délku vazby nakonec uznal i ústavní soud.

Vybrat spolehlivého

Pak ještě bylo potřeba vybrat dalšího spolehlivého soudce. Na Krajský soud v Praze přijali na stáž Mgr. R. Pacovského z okresního soudu. Na rozhodnou dobu vyřadili princip náhodného výběru soudce tím, že po určené období byl jediným soudcem, který tento typ kaus na Krajském soudu řešil. Za správné rozhodování byl stážista z okresu odměněn definitivou u Krajského soudu. Zajímavý je i příběh, jak ministr Pelikán ovlivnil rozhodnutí Nejvyššího soudu v můj neprospěch, ale o tom až někdy příště.

Bezpečností divize Penty

Pro všechny popsané věci existují důkazy ve formě konkrétních svědků a listin. Například hodně věcí na sebe měl říci sám pan Vincenz lidem z vrchlabské nemocnice. Jako bezpečností ředitel Penty v ní celkem často pobýval a jak jsem pochopil, tak se rád chlubí, zvláště když chce zapůsobit na mladé slečny. Myslíte si, že to bude nejvyššího státního zástupce Zemana zajímat a nařídí vyšetřování? Navíc nejde vůbec o ojedinělý případ. Dlouhý seznam začíná někde u doktora Uzunoglu přes bývalého ministra financí Svobodu a Snopkovou, primátora Wolfa, podnikatele Zadeha až k neoblíbenému Dalíkovi s Nečasovou. Otevřete oči a přiznejte si pravdu.

Autor: David Rath | sobota 20.1.2018 14:52 | karma článku: 28.68 | přečteno: 1587x


Další články blogera

David Rath

Lágry ministra Pelikána

Ministr Pelikán otevřeným dopisem kárá „kolegu“ poslance Okamuru za jeho výroky o táboře v Letech. Celou diskusi o této věci dlouhodobě považuji za cílené odvádění pozornosti od skutečných problémů dneška.

10.2.2018 v 18:23 | Karma článku: 32.97 | Přečteno: 1538 | Diskuse

David Rath

Pomůže nám ČT zjistit názory prof. Drahoše?

Výběr témat prezidentské debaty na TV Prima byl poněkud zvláštní. Protikuřácký zákon je politicky zajímavý jen tím, že posiluje roli státu jako dozorce nad (zlo)zvyky občanů.

24.1.2018 v 21:02 | Karma článku: 33.98 | Přečteno: 1376 | Diskuse

David Rath

Milý Miloši, neulehčuješ mi to

Blíží se finále. Zjednodušeně řečeno proti sobě stojí mediálním mainstreamem a elitami protěžovaný profesor Drahoš oproti prostým lidem preferovanému Miloši Zemanovi.

23.1.2018 v 17:48 | Karma článku: 24.77 | Přečteno: 1268 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Robert Pelikán je pokrytecký oportunista

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán poskytl rozhovor Aktualne.cz v němž podporu od „fašistické strany“ odmítá, od komunistů mu nevadí a svého šéfa hájí. Takový krásný, i když výškou malý pokrytec.

21.2.2018 v 13:06 | Karma článku: 17.07 | Přečteno: 448 | Diskuse

Tomáš Břicháček

EU na cestě do Sibiu

Rumunské Sibiu by mělo být 9. května 2019 dějištěm vyvrcholení současné „diskuse o budoucnosti EU“. Stane se jméno dalšího evropského města synonymem chybných politických rozhodnutí a prohlubování centralizace?

21.2.2018 v 13:00 | Karma článku: 7.20 | Přečteno: 207 | Diskuse

Monika Pilloni

Migranti kulturně obohacují Itálii: nahota na ulici nebo opékání psů

Kompletně nahý Afričan se procházel v ulicích městečka Bassano. Migranta policisté odvezli do San Bassiano, kde ho přijali na psychiatrickém oddělení. Toho co upekl psa, zase za trest strčili do 4* hotelu u moře v Kalábrii ...

21.2.2018 v 12:22 | Karma článku: 33.81 | Přečteno: 1685 | Diskuse

Tomáš Flaška

Ani Kafka by tohle nevymyslel

Rčení a skutky našich politiků jsou skutečně špičkové. Špičkové pro zasmání, kdyby to nebylo ale jen o korytech. A navíc výsměch voličům. Dodávám, že samozřejmě škodolibý k těm, co je nevolili. Ti druzí jistě tleskají.

21.2.2018 v 12:13 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 464 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Mussolini nebyl antisemita, ani papež Pius XII

12.3.38 Mussolini, ekonomicky na dně, neprotestoval proti anšlusu Rakouska ( stejně jako nikdo jiný ), a v 7/1938 na nátlak Berlína začal v Itálii k obnově elánu své povadlé diktatury zavádět protižidovské zákony, které

21.2.2018 v 11:32 | Karma článku: 5.72 | Přečteno: 208 | Diskuse
Počet článků 132 Celková karma 28.46 Průměrná čtenost 3056
Lékař
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.